Invaze potkanů na zahradě : Tady jsou rostliny, kterým se vyhnout, abyste je vyhubili

V tomto článku se dozvíte, které rostliny mohou na vaši zahradu přilákat potkany. Tito škůdci mohou způsobit velké škody a je proto nezbytné vědět, které rostliny je mohou přilákat.

Určením těchto rostlin můžete podniknout potřebné kroky k tomu, abyste zabránit výskytu potkanů ve vašem venkovním prostoru. Buďte informováni, abyste ochránili svou zahradu a zabránili případnému napadení hlodavci.

Nebezpečí krys na vaší zahradě

Potkani mohou na zahradě způsobit velké škody, ale i nepříjemnosti. přenašeči nemocí. Jejich exkrementy zanechávají viditelné stopy, stejně jako jejich moč, která vydává silný, nepříjemný zápach..

Jejich přítomnost lze také identifikovat podle tmavých mastných čar, které zanechávají při svém pohybu. Potkani navíc mají tendenci okusovat vše, co jim přijde do cesty, ať už dřevo, lepenku nebo jiné materiály. Proto je důležité podniknout kroky, aby se tito škůdci nedostali na vaši zahradu..

Potraviny, které lákají potkany na zahradu

Potkany na zahradě láká celá řada potravin. Na stránkách . neuzavřené koše jsou pro tyto hlodavce snadným zdrojem potravy, stejně jako např. krmivo pro domácí zvířata ponecháno venku.

Na slepičí vejce ovoce zelenina semena a dokonce zahradní odpad může také přilákat potkany. Špatně spravovaný kompost se navíc může stát pro tyto škůdce pastvou.

Je proto nezbytné s těmito zdroji potravy řádně hospodařit, a to tak, že budete udržovat zásobníky uzavřené, sbírat potravu pro zvířata a monitorovat kompost, aby se omezit přitahování potkanů.

Rostliny, kterým je třeba se vyhnout, abyste omezili přitažlivost pro krysy

Některé rostliny mohou být pro potkany na zahradě obzvláště atraktivní. Na . slunečnice, semenné rostliny a ovocné stromy jsou příkladem rostlin, které mohou tyto škůdce přitahovat. Kromě toho Cukety jsou také známé tím, že díky svým šťavnatým plodům lákají potkany.

Přečtěte si také :  Skladování palivového dřeva: nové tipy pro přípravu na příští zimu!

Chcete-li snížit riziko napadení zahrady krysami, doporučujeme, abyste vyhnout se pěstování těchto rostlin. Místo toho zvolte alternativy, jako jsou aromatické byliny, kvetoucí rostliny nebo zelenina, která hlodavcům tolik nechutná.

Dodržováním těchto rad a preventivním přístupem výrazně snížíte riziko napadení zahrady potkany a budete si moci užívat příjemnějšího prostředí. Zdravý a příjemný venkovní prostor. Nezapomeňte, že klíčem k udržení zeleně bez škůdců je ostražitost a pravidelná údržba zahrady.

Karolína Svobodová
Karolína Svobodová

Karolína Svobodová, dynamická spisovatelka, se zabývá tématy od praktického života až po duchovní pohodu.

Voir tous ses articles