Jak se vyhnout pylovým alergiím? Rostliny, které byste měli vyloučit ze své zahrady

Když jaro je za rohempříroda se probouzí a s ní i pylové alergie. Pylová alergie může změnit příjemné roční období v nepříjemné. pro některé z nás skutečným utrpením.. Věděli jste, že vaše zahrada může být významným zdrojem těchto alergenů?

Přesně tak, některé rostliny mohou častěji vyvolat alergické reakce. než jiné. V tomto článku vám poradíme, jak na to. identifikovat tyto rostliny vyloučit z vaší zeleně pro minimalizovat riziko pylových alergií.. Můžete si tak co nejlépe užít pěkného počasí bez obav z předčasného kýchání a dalších potíží spojených s alergií.

Pyly: stále přítomná hrozba pro alergiky

Pyltato drobná zrnka, která květy produkují pro zajištění své reprodukce, je opět ve vzduchu. Uvolňuje se ve velkém množství z některých stromů, jako je líska, jasan a olše, a představuje tak velkou hrozbu pro životní prostředí. Skutečná pohroma pro alergiky.

Navzdory blížícímu se příchodu deště, který by měl dočasně snížit jeho přítomnost, Více než tři čtvrtiny země zůstávají v červené pohotovosti kvůli tomuto riziku alergie. Pro omezení útoků je vhodné vyhýbat se některým druhům rostlin v bezprostředním okolí, zejména na zahradě.

Rostliny a stromy, kterým by se měli alergici vyhýbat

Pokud jste náchylní k alergiím, mohou být některé druhy rostlin obzvláště problematické. Na stránkách . trávyjako je ječmen, pšenice a žito, uvolňují pyly, které mohou vyvolat alergické záchvaty.

Podobně některé běžné stromy, jako např. olše, břízy nebo duby jsou známé svými vysokým počtem pylů. A konečně, některé planě rostoucí rostliny, jako např. ambrózie nebo plantain je třeba se také vyhnout.

Tyto rostliny a stromy jsou problematické, protože jejich pyly, roznášené větrem, mohou snadno dostat do dýchacích cest a způsobují alergické reakce. Proto se doporučuje je ze zahrady odstranit pokud jste citliví na pyl.

Přečtěte si také :  Nekupujte indukční varnou desku, dokud nebudete mít tyto informace !

Vytvoření hypoalergenní zahrady: Jaké rostliny vybrat?

Pro alergiky může být řešením např. vytvořit hypoalergenní zahradu. Jak to můžete udělat? Výběrem entomofilní rostliny, tj. ty, jejichž jsou opylovány hmyzem a ne větrem.

Růže, muškáty, košťáloviny, narcisy a máta jsou jen několika příklady těchto druhů. Jejich pyl se nerozptyluje vzduchem, ale je přenášen přímo hmyzem z jednoho květu na druhý, Tím se snižuje riziko expozice alergiků.. Rozvážný výběr vegetace tedy může přispět k tomu, že se zpříjemnění venkovního prostoru a méně problematické pro vaše zdraví.

Karolína Svobodová
Karolína Svobodová

Karolína Svobodová, dynamická spisovatelka, se zabývá tématy od praktického života až po duchovní pohodu.

Voir tous ses articles