Opalování a ochrana pokožky : Jak vybrat nejlepší opalovací krém

V létě, ale i po celý rok, je nezbytné se opalovat. chránit před škodlivým UV zářením abyste předešli spálení a předčasnému stárnutí pokožky. Díky těmto kvalitním výrobkům si můžete slunce užívat naplno a v naprostém bezpečí.

Ať už je vaše pokožka citlivá, mastná nebo náchylná k alergiím, existuje řada výrobků, které vám mohou pomoci. řešení pro každý typ pleti. Objevte naše doporučení pro optimální ochranu a dokonalé opálení v létě.

Nebezpečí slunečního záření

Opakované vystavování se slunečnímu záření může mít škodlivé účinky na kůži, zejména tím, že způsobuje předčasné stárnutí a zvýšením rizika vzniku melanomu. Sluneční UV záření totiž poškozuje kožní buňky, což může vést ke vzniku vrásek, vrásek na kůži a stárnutí kůže. pigmentové skvrny a dokonce rakoviny kůže

Statistiky ukazují, že znepokojivý nárůst případů melanomu v posledních letech, což poukazuje na důležitost účinné ochrany před škodlivými účinky slunečního záření.

Důležitost výběru správných opalovacích přípravků

Při výběru opalovacího přípravku přikládají ženy velký význam ochrannému faktoru (SPF). Je to proto, že, SPF udává úroveň ochrany před UVB zářením.které jsou zodpovědné za spálení a stárnutí kůže.

A co víc, opalovací přípravky s zaručují větší bezpečnost, protože splňují přísné normy z hlediska složení a účinnosti. Tato označení, jako např. označení „Cosmébio“ nebo . „Ecocert Tyto značky ujišťují spotřebitele, že výrobek byl testován a poskytuje spolehlivou ochranu před nebezpečím slunečního záření.

Různé možnosti ochrany před sluncem

Na trhu je k dispozici celá řada forem ochrany proti slunci, např. oleje, krémy, milks a dokonce i potravinové doplňky. Tyto produkty lze aplikovat na všechny části těla vystavené slunci, včetně obličej, krk, zbraně, nohy a dokonce i pokožku hlavy.

Ženy obecně dávají přednost výrobky s ochranným faktorem SPF 50+. pro maximální ochranu před UV zářením. Je nezbytné se pravidelně chránit před sluncem ať už na dovolené na pláži nebo za slunečného dne, abyste předešli poškození způsobenému nadměrným vystavením UV záření.

Přečtěte si také :  Hubnutí : Tato výjimečná dieta je vynikajícím spalovačem tuků !

Nezapomeňte na chránit i své rty vaše oči a vaše pokožka hlavy Tyto oblasti jsou také citlivé na UV záření. Pro zářivou a zdravou pokožku po celé léto i po něm si osvojte kompletní péči o pokožku.

Karolína Svobodová
Karolína Svobodová

Karolína Svobodová, dynamická spisovatelka, se zabývá tématy od praktického života až po duchovní pohodu.

Voir tous ses articles