Pěstujte tyto rostliny, abyste se zbavili slimáků a plžů na své zahradě !

V tomto článku se dozvíte rostliny, které vám pomohou udržet slimáky a hlemýždě mimo vaši zahradu.. Tito malí plži mohou způsobit vážné škody na rostlinách Existují však přírodní řešení, jak je udržet na uzdě.

Pomocí repelentních rostlin můžete účinně chránit své plodiny. aniž byste museli používat škodlivé chemické látky pro životní prostředí. Naučte se, jak co nejlépe využít vlastností těchto rostlin a vytvořit harmonickou zahradu bez ničivých útoků slimáků a plžů.

Škody způsobené slimáky a plži

Slimáci a hlemýždi jsou obávanými škůdci na zahradě. Jejich nenasytný apetit může způsobit velké škody na rostlinách. okusují listy, stonky a dokonce i kořeny.. Napadáním nadzemních částí rostlin je oslabují a ohrožují jejich růst.

Kromě toho napadají kořeny, narušují vstřebávání živin nezbytné pro zdraví rostlin. Tito plži proto mohou ohrozit rozmanitost a vitalitu zahrady a vyžadují neustálou ostražitost, aby se omezily jejich škodlivé účinky.

Rostliny, které drží plže na uzdě

Abyste slimáky a hlemýždě ze zahrady účinně vyhnali, mohou být cennými spojenci některé aromatické rostliny. Petržel, rozmarýn, tymián, šalvěj, levandule, máta, česnek a pažitka. vydávají silné pachy, které jsou pro tyto škůdce nepříjemné.

Jejich vysazením v blízkosti citlivých plodin vytvoříte přirozenou čichovou bariéru která odradí slimáky a hlemýždě od přiblížení.

Tyto aromatické rostliny mají také tu výhodu, že jsou užitečné v kuchyni a že přispívají k biologické rozmanitosti vaší zahrady. Neváhejte je zařadit do svých záhonů, abyste přirozeně chránili své rostliny.

Ekologická alternativa ochrany zahrady

Pro ochranu zahrady před škůdci je nezbytné používat metody šetrné k životnímu prostředí. Výběrem rostlin, které odpuzují slimáky a plže, můžete přispět k tomu, abyste udržet přirozenou rovnováhu ve vaší zeleni.

Zamezením používání škodlivých chemických látek, chráníte zdraví svých rostlin, půdy a ekosystému. okolní ekosystém. Volbou přírodních řešení nejen účinně chráníte svou zahradu, ale také vytváříte zdravé a udržitelné prostředí pro budoucí generace.

Přečtěte si také :  9 spolehlivých tipů pro výběr správného nábytku do kuchyně

Ekologické řízení vlhkosti

Slimákům a plžům se daří ve vlhkém prostředí. Zavedením ekologických postupů řízení vlhkosti, jako je např. zalévání ráno místo večer, aby půda rychleji vyschla, snížíte podmínky příznivé pro tyto plže.

Stejně tak udržování dobré větrání v okolí rostlin Vyhněte se příliš kompaktním mulčům, které mohou omezit místa, kde se mohou během dne ukrývat. Tato jednoduchá gesta pomáhají vytvořit méně příznivé prostředí pro slimáky a plže.

Karolína Svobodová
Karolína Svobodová

Karolína Svobodová, dynamická spisovatelka, se zabývá tématy od praktického života až po duchovní pohodu.

Voir tous ses articles