Prozkoumejte své podvědomí : Zde je několik účinných metod, jak proniknout do své psychiky!

Nevědomí, toto rozsáhlé území mysli, které je často nepochopeno a podceňováno, skrývá nespočet tajemství o naší osobnosti a chování. Jak k němu můžeme získat přístup, abychom lépe porozuměli sami sobě a maximalizovali svůj potenciál? To je otázka, na kterou se snaží odpovědět tento článek, který obsahuje čtyři návrhy, které můžete zvážit. Účinné metody zkoumání vašeho nevědomí.

Ať už jste nadšenci do psychologie, nebo jste prostě jen zvědaví, zda se o sobě dozvíte více, tyto techniky vám poskytnou cenné klíče k proniknout do hlubin své psychiky.. Jste připraveni vydat se na tuto fascinující vnitřní cestu? Pak čtěte dál!

Čtyři cesty nevědomí podle Jeana-Marca Benhaiema

Jean-Marc Benhaiem, renomovaný lékař a hypnoterapeut, nabízí inovativní přístup ke zkoumání nevědomí. Navrhuje čtyři metody přístupné všem k odhalení toho, co zůstává skryto na vědomé úrovni.

Podle něj není klíčem k ovládání nevědomí, ale spíše k usnadnění jeho projevu. Tyto techniky zahrnují odklon od analytické mysli soustředit se na tělo a pocityTo nám umožňuje přístup k našemu vrozenému „zvířecímu postoji“.

Čtyři cesty navržené Benhaiem jsou :

  • meditace,
  • autohypnóza,
  • umělecká praxe,
  • vztah k živým bytostem.

Každá z nich nabízí jedinečnou příležitost ponořit se do sebe a do odhalit netušené bohatství nevědomí.

Meditace a autohypnóza: nástroje pro zkoumání nevědomí

Meditace, neboli „plné nevědomí“, jak ji nazývá Benhaiem, je praxe, která podporuje pozorování a přijetí přítomného okamžiku.. Umožňuje vám soustředit se na tělesné pocity a myšlenky, aniž byste se je snažili ovládat.

Na druhou stranu autohypnóza je způsob, jakým se lze aktivní proces introspekce. Tuto techniku lze použít záměrně k probuzení nevědomí tím, že vizualizujeme své myšlenky a zájmy v podobě konkrétního obrazu, který pak můžeme přenést do svého těla.

Tyto dvě metody nám nabízejí cestu k našemu nevědomí, která nám umožňuje lépe porozumět svým emocím a chování.

Přečtěte si také :  Zlepšete svou pohodu častějším setkáváním s přáteli, říká to věda!

Umělecká praxe a vztah k živému: brány do nevědomí

Třetí cestou, kterou Benhaiem navrhuje, je umělecká praxe. Ta vyžaduje vzdát se kontrolyponoření do nejistoty a náhody. Tento proces může vést ke stavu zmatení mezi vědomím a nevědomím, který umělci často popisují jako „zmatek“. okamžik tvůrčího prozření.

A konečně, vztah k živému nabízí další způsob přístupu k nevědomí. Vložení sebe sama do souladu s živým světem může oživit pohřbené pocity, emoce, myšlenky a obrazy. Ať už prostřednictvím kontaktu s přírodou, zvířaty nebo dětmi, toto spojení s živým světem nás přivádí zpět k našemu vlastnímu nitru.

Karolína Svobodová
Karolína Svobodová

Karolína Svobodová, dynamická spisovatelka, se zabývá tématy od praktického života až po duchovní pohodu.

Voir tous ses articles