Spánkové cykly dítěte: Prozradíme vám vše, co potřebujete k dobrému spánku!

V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o spánkových cyklech dítěte. spánkové cykly vašeho dítěte. Pochopení přirozeného spánkového rytmu vašeho dítěte je zásadní pro podporu klidných a spokojených nocí.

Batolata totiž spí jinak než dospělí a dodržují velmi odlišné fáze. Naučit se tyto spánkové cykly rozpoznávat může vám pomoci poskytnout dítěti lepší podporu. při usínání a zlepšit kvalitu spánku. Buďte informováni, abyste svému dítěti dopřáli kvalitní spánek a optimální odpočinek.

Rozdíly ve spánkových cyklech mezi dětmi a dospělými

Spánkové cykly kojenců se výrazně liší od spánkových cyklů dospělých, zejména pokud jde o délku trvání a rozrušení. Je to způsobeno tím, že, kojenci tráví více času ve spánku REM než dospělí, což znamená, že rychle střídá fáze hlubokého a lehkého spánku..

Kromě toho mají kojenci kratší spánkové cyklytrvající přibližně 50 minut ve srovnání se spánkovými cykly dospělých, které trvají v průměru 90 minut. Tento neustálý neklid během spánku kojenců lze přičítat jejich rychlému vývoji mozku.

Fáze neklidného spánku tvoří 60 % doby spánku dítěte na začátku.

Na začátku svého života stráví děti přibližně 60 % doby spánku ve fázi neklidného spánku.. Tato fáze je pro vývoj dítěte zásadní, protože právě během neklidného spánku mozek dítěte zpracovává a upevňuje informace získané během dne.

Kromě toho je tato fáze spánku také rozhodující pro motorický vývoj dítěte.Tehdy provádí rychlé pohyby očí a svalové záškuby, které pomáhají posilovat jejich svaly a koordinaci.

Ačkoli je tedy tato fáze spánku někdy neklidná, je zásadní pro růst a učení dítěte..

Vývoj spánkového rytmu dětí směrem ke spánkovému rytmu dospělých

Jak dítě roste, jejich spánkový režim se mění a postupně se přibližuje spánku dospělých. K věku 4 až 5 letděti začínají mít delší spánkové cykly a . pravidelnějšívíce podobná dospělým.

Přečtěte si také :  Gymnastika, zázračné řešení pro ploché břicho?

Procházejí méně času ve spánku REM a . více času v hlubokém spánkuTo podporuje lepší fyzickou a duševní regeneraci. Jejich potřeba spánku se také postupně snižuje, a to z přibližně 16 hodin. na 10 až 12 hodin denně.. Tento přechod znamená konec kojeneckého věku a začátek zralejšího spánkového režimu.

Karolína Svobodová
Karolína Svobodová

Karolína Svobodová, dynamická spisovatelka, se zabývá tématy od praktického života až po duchovní pohodu.

Voir tous ses articles